5 معماری عجیب دنیا

نماهای عجیب
5 تا از طراحی بنا عجیب و غریب دنیا که زیبایی عجیبی دارند: 
شما هرگز با ساختمانی روبرو شده اید و فقط با خود فکر می کنید. چگونه آن را در جهان ساخته اند؟ به طور پراکنده ، در شهرها و شهرهای مختلف جهان پراکنده شده ، گاهی اوقات با یک طراحی معماری روبرو خواهید شد که باعث خراشیدن سر شما می شود ، اما همچنین به شما الهام می دهد. معماری طی قرن ها مسیری طولانی را طی کرده و با زمان پیشرفت کرده است. این امر بیش از یک راه بر زندگی شما تأثیر می گذارد. این که آیا شما در یک شهر کوچک زندگی می کنید یا یک شهر عظیم ، معماران ، توسعه دهندگان و مهندسان عمران گرد هم آمده اند تا مناطق اطراف آن را بارور کنند.

1. کرزیوی دومک

13 Architectural Oddities That Are Beautifully Weird 

این ساختمان یا به نظر می رسد چیزی خارج از آلیس و سرزمین عجایب باشد یا بسته به دیدگاه فرهنگ پاپ شما توسط فضا-زمان تغییر شکل داده باشد. این مرکز خرید عادی نیست. این ساختمان توسط معماران خلاق لهستانی ، Szotyscy & Zaleski طراحی شده و از تصاویر افسانه ای و نقاشی های Jan Marcin Szancer و Per Dahlberg الهام گرفته شده است. تقریباً کارتونی ، بنظر می رسد ساختمان با هم شکسته شده است. Krzywy Domek در سال 2004 تکمیل شده است و دارای ورودی های خیره کننده شیشه های رنگی ، تزئینات ارتفاعی سنگ و حتی قاب پنجره های ماسه سنگ است. از نظر بسیاری یکی از نمادین ترین بناهای جهان است.

2. اقامتگاه پایتخت هیل
13 Architectural Oddities That Are Beautifully Weird 
مرحوم زاها حدید با خلق برخی از مهمترین بناهای به یاد ماندنی معماری تاریخ معاصر ، همیشه با کار خود جهان را خیره کرده است. شما ممکن است درباره کارهای تجاری وی چیزهای زیادی بدانید ، اما درباره The Capital Hill Residence چه می دانید؟ تنها خانه مسکونی خصوصی وی ، پروژه 140 میلیون دلاری ، به نظر می رسد چیزی از یک فیلم جنگ ستارگان باشد ، حتی خود سفینه فضایی به نظر می رسد.

3. کازا باتلو
13 Architectural Oddities That Are Beautifully Weird 
با دیدن گائودی آنرا می شناسید. آنتونی گائودی یکی از تأثیرگذارترین معماران تاریخ است. عشق او به طبیعت و ساختارهای ارگانیک ، در طراحی او نمایان شد و ظاهری کاملاً منحصر به فرد به وجود آورد. Casa Batllo یکی از آن ساختمانهاست. این طرح در واقع مرمت خانه ای بود که در اصل در سال 1877 ساخته شد.

4. خانه رقص
13 Architectural Oddities That Are Beautifully Weird 
می خواهید یک رقص ساختمان ببینید؟ در سال 1945 ، یک ساختمان قرن 19 هنگام بمب گذاری در شهر پراگ تخریب شد. سالها بعد ، خانه رقص ادامه می دهد تا جای خود را بگیرد. با شروع ساخت و ساز در سال 1994 ، این ساختمان توسط تیم همکاری معماری کروات-چک Vlado Milunic و معمار کانادایی Frank Gehry طراحی شد. ساختمان معماری که این نیروگاه طراحی کرد ، برای محافظه کارتر مردم چک بحث برانگیز بود. با این وجود ، سرانجام Dancing House مورد استقبال مردم سراسر جهان و مخاطبان محلی چک قرار می گیرد. اما ، نام آن را از کجا می آورد؟ معماری ساختمان قرار است یک جفت رقص را که در کنار زمین رقص با هم حرکت می کنند ، منتقل کند. Dancing House دارای یک گالری ، یک کافی شاپ خیره کننده با چشم انداز پراگ و یک رستوران فرانسوی دارای رتبه عالی است.

5. برج 0-14
13 Architectural Oddities That Are Beautifully Weird 
دبی دوباره به پا شد ، اما شما چه انتظاری داشتید؟ این شهر بلندترین ساختمان جهان ، هتلی هفت ستاره و تنها مجمع الجزایر ساخت بشر است که از هفت قاره ساخته شده است. نشسته بر روی یک تریبون دو طبقه ، برج تجاری 22 طبقه از طراحی کاملاً متمایزی برخوردار است. طرح دهانه توری آن به دلیل پوسته بتونی به ضخامت 40 سانتی متر با بیش از 1300 دهانه سوراخ شده که جلوه ای توری در نمای ساختمان ایجاد می کند. جدا از زیبایی ، پوسته عملکرد بسیار خاصی را انجام می دهد ، مانند یک "ضد آفتاب" ، در برابر نور ، هوا و مناظر باز عمل می کند. این ساختمان حتی از فناوری خورشیدی نیز برخوردار است تا پایدارتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *