اجرای نما

طراحی نما
 بهترین مواد برای مکان های منزل کدامند؟
هر چقدر فضای داخلی به زیبایی طراحی شده باشد ،اجرای نما اولین نقطه بیان سبک و استاندارد هر خانه است.. یک نما نه تنها باید از زبان طراحی خانه به صورت کلی صحبت کند ، بلکه باید از نظر بصری جذاب ، محافظ ، بادوام و مراقبت از آن آسان باشد.
دفعه بعدی که قصد ساخت خانه جدیدی را دارید یا از ارتفاع خانه فعلی خود مجدداً استفاده می کنید ، از لیست مواد بیرونی ذکر شده در اینجا نشانه هایی بگیرید ، که با نظرات و راهنمایی های یک متخصص حرفه ای تقویت شده است.

1. رنگ دیوار:
رنگ امولسیون اکریلیک یکی از متداول ترین ، آسان ترین و مقرون به صرفه ترین روش لباس پوشیدن فضای داخلی خانه است. با توجه به نیاز طراحی ، رنگ های دیواری را می توان روی دیوارهای گچ کاری شده در پوشش های مات یا ساتن قرار داد. انتخاب رنگ با کیفیت مناسب در سطح خارجی ، که به راحتی در بازار با تعداد بی شماری از گزینه های رنگ موجود است.

2. گچ بافت:
گچ های گچ بری ، گچ گل و گچ آهک معمولاً در دیوارهای خارجی برای دستیابی به روکش بافت استفاده می شوند. اگرچه گچ در فرم اصلی خود نیز خوب به نظر می رسد ، اما در صورت نیاز به طراحی می توان آن را به رنگ دلخواه درآورد. شما می توانید نیروی کار باتجربه ای را استخدام کنید تا به کارهای مختلفی از ماسه گرفته تا اسپری و از ماله تا مابین توری برسید. همچنین می توانید با کمک قالب یا استنسیل ظاهر تخته سنگ ، آجر یا چوب را جعل کنید.
 معمار میلیند پای میگوید:
"در مقایسه با روکش و مواد پانل مانند سنگ ، کاشی و فلز ، ترکیبی از گچ و رنگ بافت ، با پانل های تزئینی ، باله یا جالیس (ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس ، تخته های چوب مهندسی ، تخته های سیمان کامپوزیت ، جامد سطح و غیره) ، می تواند ارتفاعی اقتصادی و بدون دردسر را برای خانه ها رقم بزند "، 

3. بتن:
بتن ، علاوه بر اینکه یک ماده اولیه ساختاری است ، اکنون در بسیاری از خانه های هند به عنوان برجسته ترین مواد خارجی است. این ماده بادوام و همه کاره ظاهری بروتالیست و در عین حال زیبا ارائه می دهد ، ظاهری که با سایر مواد مانند چوب ، رنگ و شیشه به خوبی کار می کند. نمای بیرونی بتن را می توان به روش های مختلفی به دست آورد. اگر قرار گرفتن در معرض دیوارهای بتونی موجود گزینه ای عملی برای شما نیست ، می توانید دیوارهای گچ کاری شده خود را با رنگ سیمان ضد آب مسواک بزنید. صفحات کامپوزیت - به عنوان مثال ، تخته های سیمان الیافی - می توانند روی هر سطح خارجی که تصفیه شده یا غیر تصفیه شده اند نیز پوشانده شوند. همانند گچ های گچ بری و آهک ، گچ سیمان می تواند به دیوارها زده شود تا ظاهر بتونی را نیز متناسب کند.
برای دستیابی به یک بافت یا الگوی سفارشی تر ، می توان بتن سیمان را در قالب و یا قالبهای خاص ریخت ، یا تخته های سیمان فشرده را می توان خشک پوشاند (پانل های غیر تحمل بار بیش از قاب های فلزی 30 تا 40 میلی متر دورتر از دیوار سازه ای) پس از ساخت. در همه موارد ، بتن باید برای تنظیم ضد آب مهر و موم شود. "انتخاب یک ماده مناسب برای ارتفاع منزل شامل در نظر گرفتن زبان طراحی نما ، بودجه پروژه ، در دسترس بودن محصولات است. به غیر از این ، نگهداری و ضد آب بودن دو جنبه اساسی است که باید هر بار مورد توجه قرار گیرد. "

4. آجر :
آجر (ساخته شده از خاک رس ، خاکستر بادی یا خاک تثبیت شده) نیز یک ماده اولیه ساختمانی است که می تواند برای نمایش یک پاکت ساختمانی لمسی ، با دوام و مراقبت از آن ، لخت شود. این سطح بافت می تواند به طور مناسب سبک های صنعتی ، سنتی و معاصر را تکمیل کند. این ماده به سبک صنعتی با سطوح ساده مانند دیوارهای گچ بری و نقاشی شده ، بتن اکسپوز ، شیشه و موارد مشابه مطابقت دارد. اگر خانه شما اجازه نمایش آجرهای سازه ای را ندارد ، می توانید سراغ کاشی های آجری مصنوعی یا تابلوهایی بروید که نمای یک دیوار آجری طبیعی را تکرار می کنند.

5. چوب:
 چوب ماده ای فوق العاده سازگار است که می تواند تعداد زیادی گرما و زیبایی ارگانیک را به فضای خارجی وارد کند. شما می توانید از بین تعداد زیادی از گزینه های چوب سخت ، چوب نرم و چوب مهندسی شده در اختیار تولیدکنندگان قرار دهید. تخته ها و تخته های چوب را می توان رنگ آمیزی ، لکه دار یا صیقل داد تا ظاهر و احساس مورد نظر را بدست آورد. اگرچه چیزی مانند چوب طبیعی در نمایش دانه های فرآوری نشده وجود ندارد ، اما گزینه های مصنوعی آن (ساخته شده از الیاف کامپوزیت ، آلومینیوم یا سیمان) نسبتاً سخت تر و دارای ماندگاری کم هستند. "اخیراً ، هجوم عظیمی از مارک های تولیدی (Phomi ، Fundermax و Shera ، به نام چند) وجود دارد که راه حل های با دوام خارجی را در بافت ها و رنگ های جدیدتر ، با استفاده منحصر به فرد از مواد و پوشش ارائه می دهند. ورقه های با فشار بالا و تخته های کامپوزیت پلاستیک از چوب گزینه های دیگری هستند که می توانند دانه های چوب طبیعی را تکرار کنند. ”

6. سنگ :
طراحان از سنگهای طبیعی مانند ماسه سنگ ، تراورتن و گرانیت در نمای داخلی خانه به دو صورت ساختاری و به صورت گچ بری استفاده کرده اند. این نه تنها یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای بسیاری از راه حل های ارتفاعی مهندسی شده است ، بلکه سنگ مهر و موم شده نیز باعث ایجاد نمای بیرونی سخت و غیر قابل نفوذ می شود.
لمس خاکی سنگ طبیعی می تواند هم در فضای داخلی خانه های مدرن و هم در خانه استفاده شود. ببینید چطور در نمای این خانه شیک شهری ، انبوهی از کاشی های تخته سنگ غیر براق برجسته شده است.
برای داشتن ظاهری زیبا ، می توانید اسلب های سنگ مرمر و گرانیت که دارای سطح بالایی هستند را نیز انتخاب کنید. سطوح ساتین و دانه های ارگانیک آنها می توانند هر سطح مرتفع را به چیزی منحصر به فرد و چشم نواز تبدیل کنند. نماهای سنگی مشابه نماهای چوبی و آجری با استفاده از کاشی و ورق های ساخته شده از مواد کامپوزیت مهندسی شده می توانند شبیه سازی شوند. "همیشه توصیه می شود که از سنگهایی استفاده کنید که بومی یک منطقه هستند و به راحتی در دسترس هستند. صفحات گرانیت و سنگ مرمر در سایه های مختلف وجود دارد ، سازگار با محیط زیست و بسیار با دوام هستند. ” وی اضافه می کند ، "ماسه سنگ قرمز از Dholpur و Agra ، ماسه سنگ صورتی از Jodhpur و سایر سنگهای بومی به طور سنتی در نمای ساختمان از زمانهای گذشته استفاده می شده است. آنها نه تنها جذابیت بی انتهایی را القا می کنند ، بلکه عمر سازه را به طرز چشمگیری افزایش می دهند. "
7. فلز :
فلز یکی دیگر از مواد ارتفاعی همه کاره است که به آرامی در هند مورد توجه قرار می گیرد. طراحان از فولاد تصفیه شده ، فولاد کورتن ، روی و آلومینیوم در نمای خانه استفاده می کنند تا فضای پیشرفته صنعتی را القا کنند. تقریباً به همان اندازه که هوای چوب طبیعی ، فلزات مانند فولاد کورتن و روی ، با گذشت زمان یک پاتینای زیبا ایجاد می کنند. دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *