طراحی برج

طراحی برج

طراحی برج به چه معناس:

تعریف این اصطلاح در یک بافت کاملاً معماری ، هر سازه یا بنایی را نشان می دهد که نسبت به ابعاد افقی آن دارای ارتفاع نسبتاً زیادی است. این سازه ها جدا از کاربردی بودن (برج های نظامی ، برج های مشاهده ، برج های آب ، برج های مخابراتی ، برج های مخابراتی) همیشه در تمایل خود برای بالا بردن از زیستگاه های اطراف بسیار نمادین بوده اند ، بنابراین به پیش بینی تخیلات اجتماعی برای پیشرفت مادی تبدیل شده اند. تعجب آور نیست که این برج دقیقاً در اوج انقلاب صنعتی در اروپا با ساخت برجسته ترین برج ایستاده آزاد - برج ایفل ، برج برج معماری مدنی شد ، برج پتانسیل کامل ساخت فولاد و مجاز بودن آن برنامه ریزی برای ارتفاعات بیشتر ساخت و ساز در آینده
یک نوع ساختمان نمادین که با برج همراه است ، بلند مرتبه ای است که در آغاز قرن 20 ظاهر شد و دو اصطلاح به جای یکدیگر تا به امروز استفاده می شدند.

اولین "آسمان خراش ها" در اواخر قرن نوزدهم هنگامی که فرایند بسمر فولاد را برای ستون ها و تیرها در دسترس قرار داد ، امکان پذیر شد. چدن باعث می شود ساختمان ها بالاتر بروند و در عین حال اندازه ستون های نگهدارنده داخل آن کاهش یابد. سنگ تراشی و آجر به یک امضای خارجی تبدیل شد. ساختمان Richard Morris Hunt’s Tribune (5-1873) در نیویورک (در حال حاضر تخریب شده) یکی از اولین ساختمان های بلند مرتبه است که برج ساعت به عنوان یک عنصر مهم در طراحی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *