نمای سبز

طراحی نما سبز
عمل پوشاندن طراحی نمای ساختمان با پیچک ، یا ایجاد ایوان از تاک ، بخشی از سنت اروپا است ، با تفاوت های آب و هوایی برخی تغییرات بین شمال و جنوب را القا می کند. با این حال ، به نظر می رسد معرفی نمای سبز در ساختمانها در شهرهای پر هرج و مرج ما ، معرفی عناصر اضافی باشد. معرفی فن آوری های جدید همیشه یک مرحله پذیرش را پشت سر می گذارد که می تواند برخی از مشکلات را ایجاد کند ، همانطور که در گذشته با اختراعات یا نوآوری های خاص اتفاق افتاده است. برای پذیرفتن این محلول ها ، لامپ های برقی به شکل شمع درآمده و چدن مورد استفاده در ستون های ساختاری به شکل ستون های کلاسیک بود. چنین تقلیدی برای نمای سبز امکان پذیر نیست ، مگر راه حلهای پوشش گیاهی که قبلاً ذکر شد در ساختمانهای سنتی.
بازی به نفع معرفی پوشش گیاهی یکپارچه در معماری ، استراتژی های ارتباطی است که از کلمه "سبز" به عنوان عنصری برانگیزاننده از طبیعت از دست رفته جامعه ما استفاده می کند که باید بازیابی شود . این مکانیسم بدون نقص و فریب نیست ، اما بسیار موثر است. وجود عناصر سبز در فضاهای شهری نقش زیادی در بهزیستی روانشناختی جامعه دارد ، همانطور که توسط چندین مطالعه نشان داده شده است  مردم در یک محیط طبیعی احساس بهتری دارند. اساساً به دلایل روانشناختی ، طبق فرضیه ویلسون (1984) در مورد پدیده بیوفیلی ، که ادعا می کند تماس انسان با طبیعت و هندسه پیچیده اشکال طبیعی به اندازه نیاز متابولیسم به مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز انسان است.
تمرکز بر جنبش زیست محیطی این تصور را در دانشجویان ایجاد کرد که محیط دامنه فعالان است و آنها را خیلی نگران نمی کند ». استفاده از فن آوری ها برای كاهش تأثیرات زیست محیطی فعالیت های انسانی و بهبود كیفیت محیطی ، در صورت مدیریت و برقراری ارتباط خوب ، می تواند اثر "آموزشی" نیز داشته باشد. اتخاذ نماهای سبز ، به عنوان مثال ، در ساختمانهایی که دارای فعالیتهای آموزشی و آموزشی هستند ، مانند مدارس و دانشگاهها ، می تواند شهروندان آینده را به قدردانی از راه حلهایی که معمولاً غیر معمول تلقی می شوند عادت دهد.  با توجه به اینکه چنین راه حلی می تواند ارزش زیبایی ساختمانهایی را که ممکن است همیشه از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند ، بهبود می بخشد ، می تواند آب و هوای محیط دانشگاه را بهبود بخشد ، در نتیجه ، راحتی حرارتی کاربران ، کاهش اثر کربن و بهبود کیفیت هوا. سرانجام ، استفاده گسترده از طراحی نما ی سبز می تواند از طریق ادغام عناصر طبیعی در معماری ، با این مزیت که مستعد نقاشی های دیواری نیست ، به "چشم انداز اجتماعی" خوبی کمک کند.
اگرچه ، همانطور که به زودی خواهیم دید ، یک اجرای نما ی سبز بیشتر مورد قبول و ارزیابی مثبت است ، اما با تمام تناقضات رابطه انسان و طبیعت همراه است. این یک مادر دوست داشتنی و منبع غذایی و فواید سلامتی برای گونه های ماست (آنهایی که خدمات اکوسیستمی نامیده می شوند) ، اما همچنین یک مادر بی رحم ، منبع بیماری ها ، خانه ای برای موجودات ناخواسته و حامل عذاب است. . در حالی که ارزش نمای سبز بلافاصله قابل درک است ، اما توانایی آن در بهبود کیفیت هوا است ، اما نگرانی هایی را در مورد نگهداری ، ترس از حشرات بیشتر و پریشانی از آلرژی گرده ایجاد می کند که برای برخی از افراد شیوع دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *