3 اصل طراحی ویلا(طراحی داخلی)

نکات طراحی ویلا

3 اصل طراحی ویلا

طراحی ویلا زیبا و یک فضای داخلی تزئین شده زیبا نه تنها عملکرد خوبی دارد بلکه روحیه یا احساسی ایجاد می کند و شخصیت خانواده ای را که در آنجا زندگی می کنند نشان می دهد. توجه به این سه ماده مهم – عملکرد ، روحیه و شخصیت – است که موفقیت در تزئین را تضمین می کند.
قبل از نقاشی و تنظیم مجدد ، مدتی را به فکر خانواده و نحوه زندگی خود بگذارید. از طریق مجله ها به دنبال الهام بگردید و ایده ها یا اتاق هایی را که مورد علاقه شما هستند بیرون بیاورید. از اطراف خانه چیزهایی جمع کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و آنها را با دقت برای نشانه های رنگی و شاید نشانه ای از روحیه ای که در خانه دنبال آن هستید مطالعه کنید. این آغاز یک منطقه زندگی خوب و با برنامه ریزی و تزئین شده است.

تابع

تزئینات چیزی فراتر از جذابیت چشم است – این باعث می شود یک اتاق واقعاً برای شما کار کند. در اینجا نحوه انجام آن ، عنصر به عنصر ذکر شده است:
 • نقطه کانونی: بعضی اوقات اتاق ها دارای نقاط کانونی طبیعی هستند (مکانهایی که چشمها بلافاصله پس از ورود به اتاق به آنها سفر می کنند) – یک شومینه ، یک پنجره خلیجی با منظره ، شاید حتی یک قفسه کتاب داخلی. اگر اتاق یک نقطه کانونی طبیعی ندارد ، با یک قطعه هنری پویا یا یک فرش منطقه رنگارنگ یکی را ایجاد کنید.
 • مبلمان: تعیین کنید آیا مبلمان عملکردهایی را که برای اتاق برنامه ریزی کرده اید برآورده می کند. اگر قطعه ای کار نمی کند یا برای اندازه اتاق خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است ، از شر آن خلاص شوید یا آن را با چیز دیگری در اطراف خانه که مناسب تر است عوض کنید.
 • نورپردازی: نور باید برای عملکردهای اتاق و همچنین جذابیت بصری انتخاب شود. هر کاری به روشنایی مستقیم از لامپ یا چراغ های غیرمستقیم نیاز دارد که به راحتی اتاق را برای مکالمه یا تماشای تلویزیون روشن می کند. روشنایی لهجه ای – لکه های کف ، نورپردازی مسیر یا نورافکن های فرو رفته – جزئیات بافت ، رنگ و اتاق را افزایش می دهد
 • چیدمان مبلمان: اتاق خود را روی کاغذ نمودار بکشید. پریزهای برق و کلیدها ، دریچه ها ، پنجره ها و درها را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. مبلمان خود را اندازه بگیرید و آنها را در نقشه خود قرار دهید. به طور کلی ، قطعات اصلی مبلمان به سمت نقطه کانونی هدایت می شوند و عمده الگوهای ترافیکی را باز نگه می دارند. با قطعاتی که دوست دارید داشته باشید پر کنید که ممکن است اکنون در دسترس نباشد یا نباشد. اطمینان حاصل کنید که قطعات کوچک و زیاد و همچنین قطعات سنگین و سبک را در اطراف اتاق متعادل کنید.

حالت

روحیه یا احساس یک اتاق با انتخاب شما در رنگ ها ، سبک مبلمان ، میزان بافت و الگویی که انتخاب می کنید و لوازم جانبی شما ایجاد می شود. از آنجا که هنگام ایجاد روحیه چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کرد ، ایجاد یک موضوع با انتخاب یک قطعه الهام بخش می تواند این قسمت از یک پروژه تزئین را بسیار سرگرم کننده و جالب تر کند. در اینجا عواملی وجود دارد که برای تنظیم حالت باید به آنها توجه کنید:
 • قطعه الهام بخش: ساده ترین راه برای تزئین این است که با منبع الهام شروع کنید. بالش تزئینی ، روسری مورد علاقه و حتی عکس مجله مکان های خوبی برای شروع هستند. قطعه الهام خود را عالمانه انتخاب کنید و مطمئن باشید وقتی به آن نگاه می کنید احساس خوبی به شما می دهد. این اساس انتخاب موضوع ، رنگ ها ، الگوها و بافت های شما است.
 • موضوع: قطعه الهام خود را تجزیه و تحلیل کرده و نام تم را برای آن بسازید. به عنوان مثال ، یک بالش با سوزن با طرح گیاه شناسی روی زمینه سیاه ممکن است عنوانی مانند “باغ گیاه شناسی رسمی” را القا کند. با نام تم خود توصیف کنید و انواع ایده های پشتیبانی به ذهن شما خطور می کند. چاپ های گیاهی ، دیوارهای راه راه ، سبزه ها و رنگ های گل ، پارچه ها و مبلمان رسمی ، چوب های تیره و لهجه های سیاه همه در این موضوع خاص قرار دارند.
 • نشانه های رنگی: رنگ باید همیشه از موضوع پشتیبانی کند. بسیاری از اوقات ، مناسب ترین رنگ ها در الگوها و طرح قطعه الهام شما یافت می شوند. به طور کلی ، بهتر است سه رنگ در یک اتاق انتخاب کنید: یک رنگ غالب ، برای دیوارها ، فرش و زمینه های پارچه ای استفاده می شود. یک رنگ ثانویه ، که در سراسر اتاق در پارچه ها و لوازم جانبی یافت می شود. و یک رنگ لهجه ، که به میزان کمی برای انرژی و هیجان اتاق استفاده می شود.
 • الگوها: راه راه ، چک ، گل و شطرنجی تعدادی از الگوهایی است که باید ادامه دهید تا از موضوع خود پشتیبانی کنید. خوب است که الگوها را با هم مخلوط کنید تا سه کار انجام دهید: رنگ پس زمینه را یکسان نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که همه الگوها از رنگهای یکسانی برخوردار هستند. مقیاس یا اندازه الگوها را تغییر دهید.
 
 • بافت: اشیای صاف و براق بیش از حد یا بافت روستیک بسیار زیاد خسته کننده می شود. برای جالب بودن اتاق از تنوع استفاده کنید. حتی از یک الگو می توان به عنوان بافت استفاده کرد. بسیاری از چاپها ابعادی به نظر می رسند و بنابراین به طرح تزئینات عمق می بخشند.
 • مبلمان: جدای از کاربردی بودن ، مبلمان شما نقش مهمی در حمایت از تم شما دارند. بعضی از قطعات ممکن است عملکرد خوبی داشته باشند اما سبک یا رنگ آنها مانند انگشت شست دردناک بیرون زده باشد. سعی کنید آن را با روکش های روتختی ، رومیزی یا رنگ نجات دهید. اگر دلیل گمشده ای است ، آن را از اتاق خارج کنید.

شخصیت

این فرصت شماست که مهر شخصی خود را روی یک اتاق کاملاً برنامه ریزی شده قرار دهید. در اینجا چند استراتژی آورده شده است:
 • لوازم جانبی: تصاویر ، گلدان ها ، بالش ها و فرش های منطقه همه جز integ لاینفک یک طرح تزئین عالی هستند. به طور کلی ، آنها باید از موضوع شما پشتیبانی کنند ، اما در اینجا امکان انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کنند. یک قاب عکس عتیقه می تواند تنوع فوق العاده ای را به یک اتاق معاصر اضافه کند. لوازم جانبی بر روی دیوارها ، نرده ها ، مبلمان ، رومیزی و کف قرار دارد. آنها می توانند نقاشی و عکس یا بالش باشند.
 • Whimsy: این در طرح تزئینات شما اختیاری است ، اما می تواند با کیفیت عالی استریل که ممکن است با رعایت دقیق تمام دستورالعمل ها ایجاد شده باشد خنثی کند. یک اتاق نشیمن زیبا ممکن است از لحاف بازیگوشی که روی شومینه قرار گرفته است ، کمی راحت شود.
 • غیرمنتظره: لازم نیست که علاقه غریب باشد. این می تواند به سادگی چیزی غیر منتظره در یک اتاق باشد ، مانند یک سقف با رنگ روشن.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *