طراحی کارخانه موثر

طراحی کارخانه و سوله
اکثرا برای طراحی کارخانه تولیدی هدف تقریباً ساده است: ایجاد کردن یک سیستم تولید ناب برای ساده سازی تولید و اطمینان پیدا کردن از جریان روان کار ، مواد و اطلاعات. در دنیای تولید ، ضرب المثل قدیمی درست است: زمان واقعاً پول است.
بنابراین ، شرایط لازم برای چیدمان تسهیلات موثر چیست؟
عملیات تولید موثر باید از فضا به طور موثر استفاده کرد و هزینه های حمل و نقل مواد را به حداقل رساند. که این شامل:
اطمینان پیدا کردن از استفاده موثر نیروی کار
رفع کردن گلوگاه ها
برقراری کردن ارتباط مسلط بین کارگران و سرپرستان
از بین بردن زمان خرابی
در نظر گرفتن انعطاف پذیری برای تغییرات گردش کار در آینده
روش های زیادی وجود دارد که می توان اطمینان حاصل کرد که تأسیسات از الزامات فوق برای طراحی یک طرح موثر که تولید را ساده و فرآیند تولید ناب را رواج میدهد ، برآورده می شود. بسته به عملیات ، در واقع سه طرح اساسی برای ساخت وجود دارد که همه آنها با هدف تأمین شرایط ذکر شده در بالا است.
اگرچه طرح های ترکیبی زیادی وجود دارد ، اما همه آنها بر اساس سه تا مفهوم اصلی طراحی کارخانه هستند که برای پاسخگویی به نیازهای انواع خاص تولید طراحی شده اند. این طرح های چیدمان شامل: طراحی چیدمان فرآیند ، طرح چیدمان موقعیت ثابت و طرح چیدمان محصول هستند. هر نوع چیدمان دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خودش است و هرکدام تمایل دارند تا از نوع خود در زمینه تنظیم مواد استفاده کنند. در حقیقت ، کار با مواد یک قسمت مهم در هر سه طرح است ، اما برای رویکرد طراحی طرح محصول ، کاملاً ضروری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *