اجرای نمای سرامیک خشک

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

نکات مهم در طراحی و اجرای نما با سرامیک خشک پرسلانی

چقدر نمای سرامیک خشک را می‌شناسید؟! در عصر حاضر با نماهای ساختمانی زیبایی مواجه هستیم که تعجب بسیاری از کاربران را برانگیخته است. در بین این نماها برخی به عنوان به روزترین نماها شناخته می‌شوند. یکی از نماهای به روز در جهان، نماهای سرامیک خشک هستند. این نماها با در بر داشتن ویژگی‌های متمایز کننده در دنیای رقابت، همواره برگ برنده را در دست دارند.

در کنار معماری و تخصص مهم طراحی نما، متریال‌های مقاوم، طراحی سازه، عملکرد و …، توجه به عنصر نما در سازه‌های ارزشمند نیز بسی پر اهمیت بوده است. تا جایی که امروزه بسیاری از سازندگان معتبر و کمال گرا توجه به طراحی نما را به عنوان یک عنصر تعیین کننده، در نظر می‌گیرند. حال این سوال پیش می‌آید که چرا نماهای سرامیک خشک به عنوان بهترین متریال برای نمای ساختمان‌های مختلف، شناخته شده‌اند؟!

گروه معماری مهراز بنا با بیش از 12 سال سابقه در طراحی و اجرای نمای سرامیک و مدرن

گروه مهراز بنا با سابقه طراحی و نظارت بیش از دهها پروژه ، اگر در رابطه با نمای سرامیک سوالی دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نمونه کارهای طراحی کارخانه

فهرست مطالبی که میخوانید:

چرایی استفاده از نمای سرامیک خشک:

عمده ترین تفاوتی که میان ویلا و سایر ساختمان های مسکونی وجود دارد مساحت خیلی زیاد و باز بودن محیط پیرامون آن می باشد که باعث شده تا جهت طراحی نمای ویلا بتوان از خلاقیت و ابتکار بیشتری بهره برد. در مجموع ویلا از ضلع ها و ابعاد متنوعی آزاد بوده و هیچ محدودیتی جهت اجرای نمای آن وجود ندارد.

اکثر مهندسین زمان طراحی نمای ویلا میزان کارایی این ناحیه را در نظر می گیرند. بدین مفهوم که ویلا اکثرا برای تعطیلات و استراحت طراحی می شود. در نهایت نمای آن هم بایستی با این کارایی هماهنگی داشته باشد. از سویی دیگر زمان طراحی نمای ساختمان های مسکونی در شهر، گزینه های بسیاری وجود ندارند چرا که نباید از نما های سنگین بهره ببرید. جهت حفظ اعتدال در آپارتمان های مسکونی معمولا بهترین انتخاب نما های تخت می باشد. اگرچه جهت طراحی ویلا و نمای آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و با خیالی آسوده می توانید از نما های مختلف و همچنین دارای حجیم سازی بهره ببرید.

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

سرعت بالا در اجرا:

یکی از مهمترین خصوصیات و ویژگی‌های منحصر بفرد در این تجهیزات که اغلب کاربران را برای استفاده از نمای سرامیک خشک ترغیب می‌‎کند، سهولت در استفاده از آنها است. این تجهیزات به دو صورت:

 • نمایان (اجرای این روش به 4 صورت امکان پذیر است. این 4 دسته بندی عبارتند از: سیستم سرامیک خشک فاتون، سیستم سرامیک خشک ماسا، سیستم سرامیک خشک ترک، سیستم سرامیک خشک کلیپس چهار طرفه.)
 • غیر نمایان (برای اجرای سیستم نمای سرامیک خشک غیر نمایان نیز می‌توان از 4 روش بهره برداری کرد. این 4 روش عبارتند از: سیستم سرامیک خشک کیل، سیستم سرامیک خشک شیاری، سیستم سرامیک خشک پیمی، سیستم سرامیک خشک چسبی.)

قابلیت اجرا دارند. در روش نمایان، قطعاتی که موجب اتصال هستند به راحتی قابلیت رویت را در بر دارند. این روش به واسطه‌ی سرعت بالا در فرایند نصب و همچنین برخورداری از وزن سبک، قابلیت بهره برداری بیشتری را در بر دارند. در روش غیر نمایان می‌توان شاهد بهره برداری از تجهیزات مخصوصی مانند: انکر و براکت‌های مخصوص بود. این تجهیزات در ظاهر مشخص نبوده و این گزینه از جمله مشخصه‌ها و ویژگی‌های آنها به شمار می‌رود.

عدم جذب رطوبت در نمای سرامیک خشک:

از دیگر مزایای فوق العاده در نمای سرامیک خشک که محبوبیت آن را دو چندان نموده است، می‌توان به عدم جذب رطوبت در آنها اشاره کرد. آیا به دلیل نامگذاری این تجهیزات فکر کرده‌اید؟ یکی از مهمترین دلایل جهت محبوبیت این تجهیزات (همانطور که از نام آنها بر می‌آید) عدم جذب رطوبت در آنها است. در زیرسازی این پانل‌ها شاهد حذف ملات هستیم. این امکان از جمله دلایلی است که عدم جذب رطوبت را برای پانل‌ها به همراه آورده است.

با توجه به مدرن بودن نمای سرامیک خشک، دیگر خبری از سیم و دوغاب در طراحی و ساخت آنها نیست. این نما به نحوی طراحی و تولید شده است که در فاصله‌ای مشخص از دیوار اصلی قرار می‌گیرد. این تجهیزات توسط سازه‌های آلومینیومی و فولادی به سازه‌های ساختمانی متصل می‌گردند.

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

تنوع گسترده و قابل توجه:

از ویژگی‌های متمایز کننده در نمای سرامیک خشک، می‌توان به تنوع آنها اشاره نمود. به طور کلی این تجهیزات در دو نوع:

 • سرامیک خشک توپر (فول بادی)
 • سرامیک خشک مجوف

قابل بهره برداری هستند. هر کدام از انواع نمای سرامیک خشک به سبب برخورداری از ویژگی‌های برجسته، موارد استفاده‌ی خاصی را در بر دارند. با یک بررسی کوتاه و دریافت مشاوره‌ی تخصصی، می‌توان بهترین گزینه را برای نمای مورد نظر خود، انتخاب کنید.

ویژگی‌های نمای سرامیک خشک توپر یا فول بادی: (برخورداری از قابلیت برش بسیار ساده در ابعاد مختلف بر اساس نیاز کاربر، قابلیت اجرا به صورت نمایان و یا غیر نمایان، قیمت مناسب و مقرون به صرفه و …)

ویژگی‌های نمای سرامیک خشک مجوف: (وجود برخی از سوراخ‌ها در ضخامت سرامیک که وزن سبک آنها را به همراه دارد، برخورداری از نقش عایق حرارتی، برخورداری از قابلیت آب بندی فوق العاده و …)

مقاومت بالای نمای سرامیک خشک:

یکی از دلایلی که محبوبیت استفاده از نمای سرامیک خشک را چندین برابر نموده است، مقاومت بالای آنها می‌باشد. این تجهیزات در برابر المان‌های مختلف از مقاومت بالایی برخوردار هستند. مقاومت در برابر عوامل طبیعی یکی از منحصر بفردترین ویژگی‌های آنها به شمار می‌رود. از مقاومت قابل توجه آنها می‌توان به:

 • مقاومت در برابر باد
 • مقاومت در برابر تغییرات دمایی مختلف
 • مقاومت در برابر تشعشعات نور خورشید
 • مقاومت در برابر برف و باران

اشاره کرد. این تجهیزات با دریافت تاییدیه استاندارد، به عنوان بهترین گزینه برای نمای ساختمان‌های بسیار بلند در چند سال اخیر شناخته شده‌اند. تا جایی که بسیاری از معماران برجسته و نامی، بهره برداری از این تجهیزات را به نوعی سر لوحه‌ی ساخت و سازهای خود قرار داده‌اند. استفاده از این تجهیزات به نوعی بر روی افزایش استحکام بنای مورد نظر شما نیز، موثر خواهد بود.

اکثر مهندسین زمان طراحی نمای ویلا میزان کارایی این ناحیه را در نظر می گیرند. بدین مفهوم که ویلا اکثرا برای تعطیلات و استراحت طراحی می شود. در نهایت نمای آن هم بایستی با این کارایی هماهنگی داشته باشد. از سویی دیگر زمان طراحی نمای ساختمان های مسکونی در شهر، گزینه های بسیاری وجود ندارند چرا که نباید از نما های سنگین بهره ببرید. جهت حفظ اعتدال در آپارتمان های مسکونی معمولا بهترین انتخاب نما های تخت می باشد. اگرچه جهت طراحی ویلا و نمای آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و با خیالی آسوده می توانید از نما های مختلف و همچنین دارای حجیم سازی بهره ببرید.

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
چگونگی طراحی نما

قیمت مناسب و مقرون به صرفه:

آیا می‌دانید قیمت نمای سرامیک خشک چقدر است؟ قیمت این تجهیزات بر اساس المان‌های خاصی تعیین می‌شود. با بررسی این المان‌ها می‌توان به راحتی اقدام به بهره برداری از آنها نمود. از جمله عواملی که در تخمین قیمت این تجهیزات موثر هستند، عبارتند از:

 • متریال به کار برده شده در تولید
 • کیفیت مواد اولیه
 • ابعاد و همچنین میزان برشکاری برای بهره برداری مطلوب
 • ارتفاع سازه
 • موقعیت جغرافیایی برای اجرای پروژه

و بسیاری از المان‌های دیگر. کاربران با یک بررسی کوتاه و استفاده از مشاوره‌های تخصصی می‌توانند بهترین گزینه را با قیمت مقرون به صرفه و مناسب، مورد استفاده قرار دهند. در نظر داشته باشید که انواع این نماها نیز می‌توانند قیمت‌های متفاوتی برای بهره برداری را به همراه داشته باشند. برای نمونه بهره برداری از نمای فول بادی بسیار مقرون به صرفه‌تر از نمای مجوف خواهد بود.

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

اگر نیاز به بازسازی نما دارید یا در حین اجرای ساختمان خود هستید با ما تماس بگیرید.

متریال به کار برده شده در نمای سرامیک خشک:

در فرایند ساخت و بهره برداری از نمای سرامیک خشک، می‌توان شاهد دو شکل مختلف از سرامیک‌ها بود. دسته بندی این نوع از سرامیک‌ها مزایای بسیار زیادی را برای مصرف کنندگان در بر دارد. این دسته بندی عبارت است از:

 • سرامیک سنتی
 • سرامیک پیشرفته

سرامیک‌هایی که امروزه برای طراحی نمای ساختمان بسیار پرطرفدار و محبوب هستند، از دسته سرامیک‌های پیشرفته می‌باشند. این سرامیک‌ها به صورت نمونه‌های قالبی به بازارهای رقابتی عرضه شده و با توجه به نیاز کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که این نوع از سرامیک‌‎ها نیز بر اساس فاکتورهایی از قبیل:

 • چگونگی ساختار
 • ضخامت
 • نحوه اجرا و نصب
 • سیستم زیرساختی

و غیره در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع نمای سرامیک خشک، سرامیک‌های پرسلان با روکش‌های خشک و یا سرامیک‌های چینی می‌باشند. این تجهیزات در کنار برخورداری از کیفیت فوق العاده و متریال بسیار مرغوب، هزینه مصالح ساختمانی مناسب و همچنین هزینه نگهداری پایینی را نیز در بر دارند.

اگر بخواهیم به فرایند ساخت این مصالح اشاره کنیم، می‌توان به پخت آنها در دمای نزدیک به 1400 درجه‌ی سلسیوس اشاره کرد. این تجهیزات با روش اکسترودی و پرسی و همچنین با فشار زیاد، تولید می‌گردند. با این روش می‌توان شاهد ایجاد حالت شیشه‌ای (زجاجی) و همچنین ماهیت تخلخل کمتر از 0.1 درصد در آنها، بود. این امر موجب تفکیک آنها از تجهیزات دیگر نیز خواهد شد. متریال به کار برده شده در تولید این سرامیک‌ها و فرایند تولید آنها، این محصولات را به یکی از تجهیزات بادوام و زیبا مبدل نموده است.

مزایای استفاده و اجرای نمای سرامیک خشک:

اگر بخواهیم به مزایای استفاده از نمای سرامیک خشک اشاره کنیم، قطعا می‌توان از موارد بسیار زیادی یاد کرد. این تجهیزات فوق العاده مزایایی مانند:

 • سهولت در فرایند نصب
 • کیفیت بسیار بالا و تکرار نشدنی
 • کاهش میزان اتلاف انرژی در تمامی مراحل بهره برداری
 • قابلیت بازیافت و همچنین استفاده‌ی مجدد از محصول
 • برخورداری از استانداردهای قابل توجه مطابق با استانداردهای جهانی
 • برخورداری از وزن بسیار سبک
 • تنوع در ابعاد و رنگ برای بهره برداری هوشمندانه در فضاهای مختلف
 • کم کردن پرتی
 • برخورداری از سطح مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل مختلف
 • قابلیت نگهداری بسیار ساده
 • عمر طولانی
 • قابلیت آب بندی فوق العاده
 • برخورداری از سطح ایمنی بسیار بالا و آب بندی مناسب

و بسیاری از موارد دیگر نیز اشاره نمود. این موارد تنها گوشه‌ای از مزایای بی‌نظیر و قابل توجه نمای سرامیک خشک هستند. بنابراین با این انتخاب هوشمندانه، می‌توان تا سال‌های سال، علاوه بر مشاهده‌ی زیبایی چشم نواز و خیره کننده، شاهد دوام و ماندگاری بلند مدت آنها نیز بود. این تجهیزات با قابلیت نصب فوق العاده و مزایایی که برای ساختمان در بر دارند، بهترین گزینه در چند سال اخیر، برای ساخت و ساز نما، شناخته شده‌اند.

اجرای سرامیک خشک
چگونگی طراحی نما
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

نکات مهم برای نصب و بهره برداری از نمای سرامیک خشک:

آیا از شرایط نصب نمای سرامیک خشک چیزی می‌دانید؟! برای اینکه بتوانید به بهترین نحو از این تجهیزات فوق العاده بهره برداری نمایید، باید حتما به فرایند نصب و اجرای آنها توجه داشته باشید. چه بسا که کیفیت و دقت در نصب، می‌تواند طول عمر نما را افزایش داده و بر روی جذابیت نما، نقش انکار ناپذیری داشته باشد. از مهمترین نکات در این زمینه، عبارتند از:

 1. نمای سرامیک خشک باید بر روی قاب و چارچوب خاصی اجرا شود. بهتر است قاب و چارچوبی مورد استفاده قرار بگیرد که از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار باشد.
 2. باید از مصالح زیرسازی مناسب و دقیقی بهره برداری شود. این مصالح باید از نظر شیمیایی با یکدیگر مغایرت نداشته باشند. در این صورت هرگز دچار خوردگی و پوسیدگی نخواهند شد.
 3. باید از اتصالات مناسب و مقاوم در برابر: بخار آب، تغییرات دما، آلاینده‌ها، گازها و …، استفاده کرد.
 4. در هنگام نصب نمای سرامیک خشک باید حتما به پنجره‌ها، برآمدگی‌ها و لبه‌های سازه نیز توجه کرد. درزبندی این موارد باید با دقت و ظرافت بسیار بالایی انجام پذیرد.
 5. باید در فرایند نصب و بهره برداری از بست‌ها به فاصله و ابعاد ساختمان بسیار توجه کرد. بررسی و محاسبه‌ی این موارد تاثیر بسزایی بر روی فرایند نصب، خواهد داشت.
 6. بهترین روش برای جلوگیری از خراب شدن نمای سازه (به سبب وجود ضربات و فشار زیاد) بین بست‌های تعبیه شده از واشرهای پلاستیکی استفاده شود. این امر مقاومت آنها را افزایش خواهد داد. در کنار متریال سرامیک طراحی و اجرای نما با کامپوزیت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
 7. بهترین روش برای افزایش عمر نمای سازه، استفاده از تجهیزات مرغوب و مقاوم است. بهترین راه برای افزایش عمر بست‌ها، استفاده از بست‌هایی با متریال فولاد ضد زنگ می‌باشد.

بهترین روش نصب نمای سرامیک خشک:

یکی از موارد بسیار مهم برای بهره برداری از نمای سرامیک خشک، توجه به روش نصب آنها است. این تجهیزات به روش‌های مختلفی بر روی سازه‌ی مورد نظر نصب می‌شوند. از روش‌های مختلف می‌توان به:

 • روش نصب با ریل افقی با همان کلیپس: (در این روش می‌توان شاهد سرامیک‌های خشک پرسلانی مجوف بود که به صورت شیاردار و با مقطع مخصوص طراحی شده‌اند. این سرامیک‌ها بر روی ریل‌های آلومینیومی قرار می‌گیرند. ریل‌های آلومینیومی که به صورت افقی هستند، بر روی زیرسازهای آلومینیومی و یا آهنی، متصل می‌گردند. در این فرایند می‌توان شاهد وزن پایین سرامیک و ضخامت کمتر آن نیز بود.)
 • روش نصب به صورت سیستم شیاری: (در این روش نصب نمای خشک سرامیک، با استفاده از دستگاه شیارزن بر روی سرامیک‌ها، شیارهایی ایجاد می‌شود. کلمپ‌ها با استفاده از چسب مخصوص به این سرامیک‌ها متصل شده و سپس بر روی ریل مستقر می‌شوند. سرامیک‌ها از طریق پیچ‌های تعبیه شده بر روی کلمپ‌ها، در محل مناسب رگلاژ خواهند شد.)
 • استفاده از سیستم KEIL (کیل): (در این روش شاهد بهره برداری از کلمپ‌ها بر روی ریل‌های آلومینیومی افقی خواهیم بود که اتصالات مکانیکی برای فرایند نصب استفاده می‌کنند. در عصر حاضر می‌توان شاهد گسترش این روش ساخت نما در صنایع مختلف، خواهیم بود.)
 • روش VISIBLE (نمایان) برای نصب نما: (در این روش، تایل‌های مورد نظر بر روی تجهیزاتی با عنوان کلیپس استنل لس استیل فیکس شده و سپس بر روی ریل‌های آلومینیومی قرار می‌گیرند. در این روش برای جلوگیری از لغزش و غیره، از لاستیک‌های EPDM بهره برداری می‌شود.)
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
چگونگی طراحی نما

مهمترین شاخصه‌های فنی در نصب نمای سرامیک خشک:

توجه به شاخصه‌های فنی در نصب نمای سرامیک خشک، می‌تواند نقش بسزایی در کیفیت نصب و همچنین ماندگاری نما داشته باشد. نماها در برابر عوامل مخرب بسیار زیادی هستند. برای اینکه بتوانید از یک نمای سرامیکی پرسلانی فوق العاده بهره برداری کنید، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • بارهای وارده: (وزن سازه و اجزای به کار برده شده در آن؛ بارهای دائمی که همان وزن تایل‌ها و ورق‌ها بوده است؛ بارهای تصادفی که همان باد و جابجایی اسکلت ساختمان است.)
 • آب بندی: با بهره برداری از سیستم دفع آب جمع شونده در این فرایند، می‌توان شاهد مفید و کاربردی بودن این سازه نسبت به برخی از سیستم‌های دیگر بود.)
 • انبساط حرارتی: (همانطور که می‌دانید دمای فضای داخلی ساختمان با فضای بیرون بسیار متفاوت است. این نوسان دمایی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را در بر داشته باشد. به این دلیل ایجاد یک فاصله‌ی مناسب بین نما و دیوار ساختمان، بسیار مفید خواهد بود.)
 • عایق حرارتی: (نصب و اجرا نمای سرامیک خشک به سبب برخورداری از خصوصیات متمایز کننده، می‌تواند به عنوان بهترین عایق حرارتی شناخته شود.)
 • عایق صدا: (از دیگر مشخصه‌های فنی در این نماها، می‌توان به عایق صدا بودن آنها نیز اشاره نمود. متریال به کار رفته در این تجهیزات با برخورداری از عایق بندی ایده‌آل، نصب صحیح و کاربردی را در بر دارند.)
 • مقاومت بالا در برابر آتش: (لازم است بدانید که سرامیک‌های خشک که برای نما مورد استفاده قرار می‌گیرند، از کلاس 0 در آتش بندی برخوردار هستند.)
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

گروه معماری مهراز بنا با بیش از 12 سال سابقه در طراحی و اجرای نمای سرامیک و مدرن

گروه مهراز بنا با سابقه طراحی و نظارت بیش از دهها پروژه ، اگر در رابطه با نمای سرامیک سوالی دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

عوامل موثر بر روی قیمت این تجهیزات:

یکی از عواملی که در خرید و بهره برداری از نمای سرامیک خشک بسیار موثر است، قیمت آنها می‌باشد. این تجهیزات بر اساس فاکتورهای خاصی قیمت گذاری می‌شوند. از جمله عوامل موثر بر روی قیمت این تجهیزات عبارتند از:

اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک

تخمین قیمت نمای سرامیک خشک:

 • اندازه و سایز سرامیک: (بهره برداری از نمای سرامیک خشک بر اساس درخواست کاربر در ابعاد مختلف سرامیک‌ها رقم می‌خورد. هرچه سایز سرامیک‌ها کوچکتر باشد، هزینه‌ی اجرا و بهره برداری از آنها نیز بیشتر است.)
 • میزان درصد جذب آب در سرامیک نما: (بهترین سرامیک‌ها برای نما، سرامیک‌هایی هستند که از درصد جذب بسیار پایین آب برخوردار باشند.)
 • رنگ سرامیک: (در بهره برداری از نمای سرامیک خشک، سرامیک‌هایی که از رنگ روشن برخوردار هستند، قیمت بالاتری دارند. همچنین سرامیک‌هایی که از بافت در ظاهر نیز برخوردار می‌باشند نیز قیمت بالاتری را در بر خواهند داشت.)
 • لعاب سرامیک: (اغلب سرامیک‌هایی که به صورت یکپارچه رنگ و بافت دار و همچنین همه هسته تولید می‌شوند، قیمت بالاتری را نسبت به سرامیک‌های لعاب دار، در بردارند.)
 • نوع بیسکویت سرامیک: (در صورتی که سرامیک‌ها به صورت بیسکویت یا هسته رنگ آمیزی شده باشند، قیمت تمام شده‌ی بیشتری را در بر دارند. بسیاری از تولیدکنندگان توانایی و تکنولوژی رنگ کردن بیسکویت سرامیک را در بر ندارند.)
 • برند تولید کننده: (برخی از برندهای تولید کننده به جهت ارائه‌ی محصولات باکیفیت که از خدمات، ایمنی و اعتبار ویژه‌ای برخوردار هستند، قیمت بالاتری را در بر خواهند داشت.)
 • متراژ مورد نظر: (باید در نظر داشته باشید که از هر رنگ سرامیک به چه میزان و متراژی نیازمند هستید.)
 • متریال به کار برده شده و نرخ آنها: (در صورتی که شرکت‌های تولید کننده برای خرید مواد اولیه نمای سرامیک خشک هزینه زیادی پرداخت کنند، طبعا قیمت محصولات عرضه شده‌ی آنها نیز افزایش خواهد یافت.)
 • نوع بسته بندی سرامیک‌ها: (با این روش از بروز مشکلات مختلف، شکستگی و … جلوگیری می‌شود.)
 • کیفیت و درجه سرامیک‌های تولید شده: (سرامیک‌های تولید شده از درجه‌ی یک تا سه درجه‌بندی می‌شوند.)
 • حجم و میزان خرید
 • میزان عرضه و تقاضا در بازارهای رقابتی

کاربرد و موارد استفاده از نمای سرامیک خشک:

 • در یک دهه اخیر می‌توان شاهد افزایش موارد استفاده از نمای سرامیک خشک در بسیاری از کشورهای دنیا بود. در کشور ما نیز به سبب وجود انواع سیستم‌ها جهت اجرای نماهای خاص و مدرن، شاهد بهره‌برداری از این نمای مشهور هستیم. بنابراین دور از ذهن نیست که انواع مختلف این نماها در مکان‌های مختلف مواجه گردیم. این تجهیزات به دلایلی از جمله:

  • جذابیت ظاهری فوق العاده و چشم نواز
  • کیفیت و ماندگاری طولانی
  • سهولت در بهره برداری و اجرا
  • وزن سبک
  • مقاومت بسیار بالا
  • طراحی متنوع و چشمگیر
  • برخورداری از قابلیت بازیافتی
  • طراحی مهندسی

  و بسیاری از موارد دیگر، با گستردگی در بهره برداری و استفاده از نمای سرامیک خشک مواجه شده‌اند. جالب است بدانید که از این نماها در بسیاری از فضاهای داخلی نیز بهره برداری می‌کنند. حتما با بازدید از مکان‌های معتبر، خاص و جذاب، شاهد به کار بردن این متریال در نما خواهید بود. از این سازه‌های خیره کننده در موارد مختلفی بهره برداری می‌شود که عبارتند از:

  • بهره برداری در ساختمان‌های اداری
  • بهره برداری در پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز
  • بهره برداری در ساخت مراکز تجاری مختلف
  • بهره برداری در ساختمان سازی
  • بهره برداری در پروژه‌های مسکونی، برج‌ها و …
  • بهره برداری در ساخت و سازهای تفریحی و گردشگری و …
  • بهره برداری در ساختمان‌های خدماتی مانند: هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها
  • بهره برداری در پایانه‌ها
اجرای سرامیک خشک
اجرای سرامیک خشک
 • جهت دریافت اطلاعات دقیق و جامع‌تر در این زمینه، می‌توانید از تخصص و دانش افراد ذیصلاح نیز استفاده کنید. در این صورت با پرداخت کمترین هزینه، می‌توانید از خدمات ایده‌آل برخوردار گردید. برای نصب نمای سرامیک خشک، می‌توانید از داده‌های تخصصی و مشاوره‌های هوشمندانه استفاده کنید تا شاهد نتایج فوق العاده و باورنکردنی در این زمینه باشید. طراحی نمای کارخانه با استفاده از سرامیک خشک در سالهای اخیر رواج زیادی پیدا کرده است.

پرسش و پاسخ های متداول:

فرایند اجرای نمای سرامیک خشک بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌گردد. عواملی مانند: تعداد مجریان، ارتفاع سازه، جزئیات مهم در نماسازی، محاسبه‌ی سطح نما و … می‌توانند در تخمین زمان انجام کار، موثر باشند.

معمولا فاصله‌ی استاندارد و خاصی را برای اجرا و نصب نمای سرامیک خشک در نظر می‌گیرند. این فاصله چیزی در حدود 16 الی 30 سانتی متر است که با توجه به نظر متخصصین اجرایی و طراح پروژه، تعیین می‌گردد.

این نوع از نماها از شرایط خاص و پیچیده‌ای برای نگهداری تبعیت نمی‌کنند. در صورتی که برخی از تایل‌ها به دلایل مختلف دچار شکستگی، ترک و … گردند، به راحتی تعویض می‌شوند. این تایل‌ها با برخورداری از خصوصیات مختلف، ماندگاری طولانی مدت را در بر دارند.

قیمت نصب و اجرا نمای سرامیک خشک بر اساس متریال، سبک اجرا و مواردی که پیش‌تر اشاره شده است، تغییر می‌کند.

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید
5/5

اشتراک گذاری مطلب

نوشته های مرتبط:

انواع نمای ساختمان

نمای سنگین وزن همانطور که از نام آن مشخص است ، این نوع نما متشکل از مصالح ساختمانی با وزن قابل توجه است. برای اینکه یک نما سنگین به نظر…
چرا نما ساختمان مهم استچرا نما ساختمان مهم است

چرا نما ساختمان مهم است

چرا نمای ساختمان مهم است ؟ نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. تعداد زیادی از ساختمانها به طرحهای استاندارد رضایت می دهند که مطابق با…
83-1-1024×786

اجرای نما

بهترین مواد برای مکان های منزل کدامند؟ هر چقدر فضای داخلی به زیبایی طراحی شده باشد ،اجرای نما اولین نقطه بیان سبک و استاندارد هر خانه است.. یک نما نه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *