برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار

طراحی نمای تالار

طراحی نمای تالار با توجه به جایگاه و اهمیتی که در روز خاصی برای مخاطبین خود دارد از اهمیت خاصی برخورد دارد است.

بنابراین در طراحی نمای تالار حتما باید سعی شود از بهترین امکانات و ابزارهای موجود  برای طراحی استفاده کرد، یکی از نشانه های مهم برای اهمیت دادن به نمای تالار، سخت گیری مراجعه کننده و توجه به تمامی جزئیات برای انتخاب مکان برگزاری مراسم خود می باشد تا بهترین شب زندگی خود را در این مراسم رقم بزند.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر قصد تاسیس و راه اندازی تالاری دارید برای این که کسب و کار خود را در این زمینه تضمین کنید باید حتما به مواردی مانند طراحی نمای تالار و طراحی داخلی تالار توجه ویژه ایی کنید و گروه معماری مهراز بنا با تجربه طراحی نماها تجاری و اداری و نمای تالار آماده است بهترین طراحی را در این زمینه ارائه دهد.

گروه مهراز بنا متخصص در طراحی و اجرای نمای تالار عروسی

گروه مهراز بنا با سابقه طراحی و نظارت بیش از دهها پروژه ، اگر در رابطه با نمای کامپوزیت سوالی دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
برای دین نمونه کارهای طراحی نمای تالار با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالبی که میخوانید:

طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار

علت اهمیت زیاد طراحی نمای تالار

با توجه به اینکه تالار عروسی در بیشتر مواقع محل برگزاری بهترین و مهمترین روز زندگی یک زوج می باشد بنابراین هنگام انتخاب محل جشن به تمامی نکات توجه ویژه ایی می شود.

و مهمترین قسمتی که هر مخاطبی هنگام ورود با آن مواجه میشود در واقع نمای سالن و تالار عروسی می باشد. بنابراین باید سعی شود با طراحی مناسب با توجه به بودجه و موقعیت قرارگیری تالار عروسی بهترین خروجی از اجرای نما برای سرمایه گذار شکل بگیرد.

در طراحی نما باید به این نکته توجه کرد که منظور از نمای خوب و زیبا حتما نمای گران قیمت و سنگین نمیباشد، و هدف بهترین جلوه و خروجی کار با امکانات و مصالح و ابزارهای موجود میباشد، چون یکی از نکات مهمی که در طراحی نمای تالار مد نظر قرار میگیرد توجیه اقتصادی طرح برای کسانی هست که اقدام به ساخت تالار می کنند.

برای طراحی نمای تالار خود به چه کسی مراجعه کنید

طراحی نمای تالار باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود، باید به این نکته توجه داشت که بحث طراحی نمای تالار با اجرای نمای تالار دو بحث متفاوت ازر یکدیگر هستند و صرفا اگر گروهی در زمینه اجرای نما یا پیمانکاری فعالیتی دارند دلیل بر طراحی خوب و متناسب در این زمینه نمی باشد.

بنابراین باید به این نکته توجه کرد که در مرحله اول باید با گروه و مجموعه ایی که توانایی تحلیل عوامل مختلف و زیبایی شناسی در این زمینه را دارند مشورت شود و طرحی متناسب با خواسته ها و توانایی ها آمتده شود و سپس در مرحله بعد با توجه به اسناد ارائه شده توسط طراح مناقصه ایی برای اجرای نما برگزار شود و در حالت ساده تر اسناد طراحی مانند طرحهای سه بعدی و نقشه های اجرای رال جهت استعلام قیمت در اختیار داشته باشد.

با این روش هم بهترین طراحی روی پروژه انجام شده است و هم بهترین قیمت و کیفیت اجرا در انتظار سرمایه گذار در این زمینه است.

گروه معماری مهراز بنا با شناخت نیازهای شما در زمینه طراحی نمای تالار با ارائه طراحی های متناسب با کار شما و ارائه نقشه های اجرایی و قبول نظارت عالیه کار طراحی نما تمامی نیازهای شما را برآورده میکند.

شاید این مقاله به دردتان بخورد: طراحی نما

توجه به موقعیت و مکانیابی تالار برای طراحی

مکانیابی تالار اگر در محلی مناسب انجام نشود میتواند سرمایه گذاری ر این زمینه را با شکست مواجه کند.

در مورد مکانیابی صحیح پروژه باید عوامل متعددی را مورد بررسی قرار داد، شرایط اجتماعی و جغرافیایی و اقتصادی جزو عوامل مهم و دخیل در این امر میباشد. اگر در مراحل اولیه مکانیابی و انتخاب زمین مناسب برای طراحی تالار و طراحی نمای تالار هستید گروه معماری مهرازبنا میتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار

روند طراحی نمای تالار

اولین مرحله در طراحی نمای تالار انتخاب سبک مورد نظر در طراحی میباشد.

سبک مدرن و کلاسیک و پست مدرن یا تلفیقی سه سبک رایج در طراحی تالار میباشد، عوامل دخیل و مهم در انتخاب سبک طراحی سلیقه کارفرما و سلیقه جامعه آماری منطقه ایی هست که در آن تالار ساخته میشود.

با هر سه سبک میتوان تالاری شکیل و زیبا داشت ولی با توجه به لوکس بودن و پرکار بودن فضای مورد انتظار در طراحی تالار، معمولا سبک برگزیده در طراحی نمای تالار به طور عمده نمایی با طراحی کلاسیک میباشد.

بعد از انتخاب سبک طراحی و بازدید از محل نقشه ازبیلت و موجود پروژه برداشت می شود و بر اساس نمای موجود اتودهای اولیه به صورت دستی آماده میشود و بعد از رفع ایرادات احتمالی طراحی نما به صورت سه بعدی و انیمیشن در قالب چند پیشنهاد آماده شده و طی جلسه ایی بعد از انتخاب طرح نهایی توسط کارفرما شروع به رفع آخرین ایرادات احتمالی می نماییم.

 در مرحله آخر از طراحی نمای تالار نقشه های اجرای و اندازه گذاری و وال سکشن و تیپ بندی پنجره ها و … آماده میشود.

گروه معماری مهرازبنا با شناخت نیازهای کارفرما بهترین طرح را برای اجرا و ساخت برای شما آماده میکند.

توجه به توسعه در آینده در طراحی تالار

ساخت و مدیریت تالار اگر به خوبی انجام شود و در حین بهره برداری بخوبی مدیریت شود دیری نمی گذرد که مجموعه شما به عنوان سالنی شناخته شده در منطقه مطرح میشود، در این زمان هست که نیاز به توسعه سالنهای خود پیدا می کنید.

اگر احساس میکنید که توسعه و گسترش سالنها ممکن است در آینده اتفاق بیوفتد بنابراین از همین امروز باید طرح توسعه ایی در آینده برای مجوعه خود در نظر بگیرید و هر نوع عملیات عمرانی به این نکته توجه کنید.

طراحی نمای تالار شکیل میتواند هرچه سریعتر سالن شما را زبانزد کند و احساس توسعه رو در شما ایجاد کند.

بررسی عوامل محیطی برای طراحی نمای تالار

توجه به اقلیم در طراحی نمای تالار بسیار مهم می باشد. اینکه تالار در اقلیم گرم و خشک قرار داد یا اقلیمی سردسیر و یا مرطوب با توجه به اقلیم مورد نظر یا آب و هوای گرم میتوان در طراحی ساختمان تالار عروسی و یا نمای تالار عروسی  مواردی را در نظر گرفت تا آسایش حاضرین در تالار عروسی بیشتر تامین گردد یا طول عمر بیشتر و بهتری داشته باشند.

انتخاب مصالح و متریال مناسب در اجرای نما نیز به اقلیم و آبو هوای منطقه طراحی شده نمای تالار بسیار وابسته است بنابراین یکی از مهمترین نکات طراحی انتخاب مصالح میباشد که باید حتما مد نظر قرار بگیرد.

طراحی نمای تالار
طراحی نمای تالار
طراحی نما
طراحی نمای تالار به سبک مدرن

انتخاب سبک نمای مورد نظر در طراحی نمای تالار

یکی از مهمترین موارد در طراحی تالار انتخاب سبک مد نظر در اجرای نمای تالار میباشد. اگر بخواهیم سبکی مینیمال و ساده داشته باشیم و از رنگهای خنثی و ساده و به دور از هرگونه خطوط اضافی استفاده کنیم به سراغ سبک مدرن می رویم این سبک می توانیم سرعت اجرای بالاتری داشته باشیم و هزینه تمام شده معمولا پایین تر از سبک نمای رومی می باشد.

در مقابل اگر زمان کافی برای اجرای نمای تالار داشته باشیم و بخواهیم بیشتر شکوه و عظمت بنا را مورد تاکید قرار دهیم باید بیشتر نمای رومی و کلاسیک را در نظر بگیریم. در این سبک از المانها و ابزارهای کلاسیک استفاده میکنیم. باید این نکته را مدنظر قرارداد که اجرای نمای کلاسیک و رومی نیاز به زمان بیشتری داریم و احتمالا هزینه تمام شده طراحی نمای تالار به سبک کلاسیک و همچنین هزینه اجرای نما بیشتر میشود. نکته مهمی که در طراحی نما تالار باید توجه کنیم هماهنگی فضای داخلی و خارجی نمای تالار میباشد، یعنی بهتر است طراحی نمای خارجی و داخلی از یک سبک تبعیت کنند و تعدد سبکهای مختلف در تالار مناسب نمی باشد.

درباره گروه معماری مهراز بنا

با توجه به مطالب ذکر شده، گروه معماری مهرازبنا قبل از شروع طراحی نمای تالار سعی میکند پروژه را از تمامی زوایا بررسی کند و بهترین پیشنهاد را برای شما به ارمغان بیاورد.

بنابراین مهمترین نکته در موفقیت مجموعه شما انتخاب تیمی توانمند برای طراحی مجموعه شما میباشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طراحی نما
طراحی نمای تالار به سبک نئوکلاسیک

گروه مهراز بنا متخصص در طراحی و اجرای نمای تالار عروسی

گروه مهراز بنا با سابقه طراحی و نظارت بیش از دهها پروژه ، اگر در رابطه با نمای کامپوزیت سوالی دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
برای دین نمونه کارهای طراحی نمای تالار با ما تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ های متداول:

 • در طراحی نمای تالار یا سایر فضاها کاربری مکان تاثیر زیادی در طراحی نما ندارد چیزی که تاثیرگذار است سبک طراحی و مساحت و میزان زمان کارفرما برای ارائه طراحی مباشد.

در مرحله اول سبک مد نظر کارفرما بر اساس نمونه کارهای ارسالی انتخاب میشود و در مرحله بعدی بر اساس سبک مد نظر کارفرما اتودهای اولیه آماده و طی جلسه ایی به کارفرما ارائه میشود سپس از بین طراحی های آماده شده یکی از طرحها انتخاب و ایرادات احتمالی کار برطرف و طرح نهایی آماده میشود و بر اساس طرحهای آماده شده نقشه های اجرایی تهیه میشود.

سبک طراحی کلاسیک در طراحی نمای تالار با توجه به جزئیات بیشتری که نسبت به سبک مدرن دارد معمولا 40 درصد زمان بیشتری نیاز دارد ولی در کل بین یک تا دو هفته طراحی نما نیاز به زمان دارد.

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید
5/5

اشتراک گذاری مطلب

نوشته های مرتبط:

انواع نما ساختمان

انواع نما ساختمان

نما ساختمان می تواند از مواد مختلفی مانند نمای آجری – انواع سیمانی شده – سنگها – دانه های سنگی رنگی مختلف با چسب های مخصوص یا ورق های فلزی…

نما ضد آفتاب

روکش ضد آفتاب یکی دیگر از انواع نمای ساختمان است که برای ساخت نما استفاده میشود. یک روکش صفحه باران یا سیستم نمای تهویه از یک دیوار تحمل کننده بار…
طراحی نمای مدرن (6)

طراحی نمای ساختمان دو طبقه

طراحی نمای ساختمان دو طبقه با توجه به زیاد بودن این نم در کشور ما دارای اهمیت هست بنابراین در طراحی این نما سعی میشود ویژگی محلی و محیطی مورد…

4 دیدگاه دربارهٔ «طراحی نمای تالار»

 1. علی کاووسی

  سلام
  ببخشید برای طراحی نمای تالار آیا نیاز به اصلاح تیغه های اصلی نما هست؟
  آیا اینکار تاثیری در زیبایی دارد؟

  1. سلام
   برای طراحی نما اگر تغییر تیغه های خارجی تاثیر زیادی در طراحی ایجاد کند حتما با مشورت و تمایل کارفرما اقدام به تغییر میشود

 2. فاطمه عبداللهی

  سلام برای طراحی نمای تالار در کرج آیا نیاز به مجوز شهرداری داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *